Відео телеканалу "Глас" зняте в Музеї "Галерея Пам'яті" за участі ліцеїстів
Урочисте відкриття музею в 1983 році
_______ 1983-2003 роки _______________ 2004 рік ___
Ще в 70-х роках минулого століття в школі була виділена невеличка кімната під деякі експонати періоду Другої світової війни.
В 1983 році за керівництва Єрмакової Т.В., вчителя історії Огнев’юка В. О., вчителів школи було відкрито музей на 2 поверсі школи, де налічувалося вісім стендів, на яких було висвітлено інформацію про наше село періоду війни, розповіді про вчителів, односельців, які воювали …
__________________2005 рік____________________
Починаючи з 2004 року музей переобладнувався та оновлювався новими експонатами тричі. Востаннє його було відкрито з сучасними вітринами та цікавими експозиціями в 2009 році. На даний час в музеї налічується 24 стенди та 9 шаф під склом, де зберігаються експонати, які постійно оновлюються. В музеї налічується понад 1300 експонатів (артефакти війни, які належали радянським військам, нацистським окупантам Другої світової війни, а також експонати з буремного Сходу, російсько-української війни.
Офіційно зареєстрований 22 грудня 2015 року (наказ Депатаменту освіти і науки КОДА від 22.12.2015р. №368 "Про підсумки огляду музеїв при навчальних закладах системи освіти Київської області"). Реєстраційний номер 10-300 від 14.12.2015р.
Учні закладу освіти разом з директором школи В.П. Осадчим (викладачем предмету "Захист України") активно займаються пошуковою та дослідницькою роботою. Шкільний музей поповнюється експонатими, знайденими ними особисто. Особлива увага приділяється дослідженню Київського укріпрайону. На 7 стендах в музеї розміщені матеріали, які висвітлюють результати пошукової роботи з дослідження ДОТів. Вже досліджено 111 ДОТів із 228 існуючих.
В 2015 році була відкрита екпозиція "Бліндаж". Це окреме невелике приміщення, в якому розміщенні екпонати зі Сходу нашої країни, де проходять бойові дії. Нині музей поповнюється новими експонатами російсько-української війни.
Активно долучаються до поповнення фондів музею як випускники школи, так і жителі Лісників та навколишніх сіл. Зокрема Притис Денис, Синельниченко Микола, Павленко Дмитро, Пацула Олександр, Майборода Сергій, Мороз Петро, Мороз Василь, Кондратюк Михайло, Пархоменко Вадим, Горалік Андрій, Кочерга Олександр...
_____ 2008 рік _______________________ 2012 рік _____
Школа тісно співпрацює з пошуковими групами: «Рубіж» - керівник Ю.Савченко, Є.Левченко, «Вертикаль» - керівник В.Жарко, Міжнародною асоціаціяю дослідження фортифікації "Цитадель" - голова правління П. Нетьосов, у музеї також представлені матеріали про односельчан, які проходили службу в Афганістані, були учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які на даний час відстоюють цілісність України.
Передача керівником пошукової групи "Рубіж" Юрієм Савченком експоната кулемета ППШ
Діти проводять екскурсії не лише для учнів, а й для всіх гостей школи, села, району, області та гостей з віддалених куточків України.
Екскурсоводи "Галереї Пам'яті" (зліва на право):
-Трегубенко Анна ;
- Рибчич Ольга;
- Діброва Вікторія;
- Тулупова Руслана;
- Осадчий Юрій;
- Мандзюк Катерина;
- Погребна Юлія;
- Хотіна Олена.
Олена Туніцька разом із юними екскурсоводами
Захоплюючий процес оновленя експозицій музею
Коментарi