Віртуальна виставка до дня народженння
Тараса Григоровича Шевченка

Вся Україна шанує Тараса Шевченка
Як свого найбільшого сина,
Як найбілшого оборонця свого народу,
Як найбільшого поета,
Як свій прапор і найбільший ідеал.
Д.Чуба

/Files/images/20180226_115410.jpg Шевченко Т.Г. Заповіт Великого Кобзаря. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2008. – 416 с., 32 арк.іл.: іл..

«Все йде, все минає – сказав Тарас Шевченко, але саме він залишатиметься безсмертним допоки живе Україна.

Ім’я цієї людини є уособленням непереборної волі, сили духу, пророчого дару. Поетична спадщина Шевченка – це чисте джерело, що живить цілі покоління. Нам сяє зоря поетових ідеалів: Україна, Мати, Воля, Правда, Істина, Любов.

Т. Шевченко є одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він працював у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером. Він є автором понад тисячі мистецьких творів (втрачено бiльше 160). У 1859-1860 роках виконав офорти з творів зарубіжних та російських художників, за які отримав звання академіка гравірування.

Видання адресоване шанувальникам українського слова.


/Files/images/foto_bbloteki/20180226_115350.jpg Україна Тараса Шевченка/ упорядн.: Р.В.Маньковська, В.М.Мельниченко; голова ред.. ради Л.М.Новохатько; голов.ред. О.П.Реєнт; худож.-оформлювач О.М.Іванова. – Харків: Фоліо, 2014. – 573 с.: іл.

Тарас Шевченко – головний символ нашої держави, саме тому зявилася ця книжка, що підбиває підсумки увічнення його памяті в кожній області України.

У пропонованій книжці комплексно розглядається краєзнавчий аспект шевченківської теми у всеукраїнському контексті. До видання увійшло 26 нарисів, підготовлених дослідниками з усіх областей України, АР Крим, міста Севастополя та міста Києва, кожен з яких висвітлює місця, пов’язані з життям та творчістю Т.Шевченка, розповідає про людей, з якими спілкувався поет, а також про музеї та пам’ятники Великому Кобзареві.

Ілюстративним доповненням книжки є репродукції, архівні документи, світлини пам’ятників, твори мистецтва тощо.

Книга є внеском краєзнавців України до святкування 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка і розрахована на широкий загал шанувальників української культури та історії.


/Files/images/foto_bbloteki/20180226_115358.jpg Шевченко Т.Г. У нашім раї на землі…:вибир.поезії: для мол. та сер. шк. Віку/ Тарас Шевченко; упоряд. Г.Рогач; передм. О.Гончара; худож. К.Штанко. – К.: Веселка, 2016. – 159 с.: іл.. – (Серія «Українській дитині»).

До книжки увійшли вірші Т.Г.Шевченка про материнське щастя і материнське горе, нелегке життя селянських дітей за часів кріпаччини, а також про людську мудрість, славну історичну минувшину, велику любов до рідного народу.

Тарас Шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими./Files/images/foto_bbloteki/20180226_115434.jpg Шевченко Т.Г. Малий Кобзар. – К.: Веселка, 1977. – 384 с.

Для юного читача «Кобзар» давно став улюбленою книгою. Він навчає пізнавати життя, історію рідного краю, виховує любов до трудової людини ненависть до її ворогів.

У «Малому Кобзарі» зібрано поезії для учнів середнього шкільного віку.

Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за новим стилем) 1814 р. у с. Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії (нині Звенигородський район Черкаської області) у родині Григорія Івановича Шевченка і Катерини Якимівни Бойко. Батьки Шевченка були кріпаками магната генерал-лейтенанта Василя Васильовича Енгельгарда - поміщика, що володів 50 тис. кріпаків і був власником близько 160 тис. десятин землі. Через рік після народження Тараса родина переїздить із Моринців до Кирилівки, у ній, окрім Тараса, було 6 дітей - старші - Катерина та Марія, брат Микита, молодші - Ярина, Марія, брат Йосип.


/Files/images/foto_bbloteki/20180226_115501.jpg Шевченко Т.Г. Кобзар/Передм. П.Мовчана; Приміт. Є.Нахліка. – К.: Вид.центр «Просвіта», 2006. – 344 с.

Збірка поезій для учнів шкільного віку.

Поет пов'язав свою долю з долею України, яка постала перед ним поневоленою, сплюндрованою завойовниками з усіх сторін. Він виступив зі своїм полум’яним словом на її захист від поневолювачів, закликав до боротьби, залишив своїм «живим і ненародженим землякам» важливі дороговкази. Уявімо собі, що було б з нашим народом, з Україною, якби Господь не послав нам Шевченка, виразника голосу поневоленого народу.

Вивчивши добре історію України, Шевченко приходить до висновку, що тільки «у своїй хаті – своя правда і сила, і воля». Він закликає всіх українців вивчати добре історію свого народу/Files/images/foto_bbloteki/20180226_115323.jpg Великий рід великої людини. Науково-популярний нарис/. – К.: ТОВ «ЕЛІБРЕ», 2008. – 160 с.

У цій книзі, використовуючи документальні та мемуарні джерела, автор спробував відстежити поворотні моменти в долі українського класика, прагнув уявити наскільки це було можливо, маловивчені лінії двоюрідних родичів поета і тим самим доповнити вже наявні дані генеалогічних досліджень.

Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлені пам'ятники, його твори перекладені майж е на всі мови світу, його ім'ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар міста Києва носять ім'я видатного сина українського народу - Тараса Шевченка.


/Files/images/foto_bbloteki/20180226_115301.jpg Шевченкова криниця: збірник афоризмів із творів Тараса Шевченка/ Вступ. Слово Л.І.Андрієвського. Упорядн. В.Дорошенко, Т.В.Майданович. – К.: Криниця, 2003. – 288 с.: портр. (Серія «Скарби Тарасової гори»).

«Шевченкова криниця» - це збірник найвідоміших, особливо яскравих і змістовних висловів (афоризмів) і широких уривків із поетичних творів Тараса Шевченка та його прозової спадщини: повістей, драматичних творів, листів, щоденника тощо.

Кiлькiсть переглядiв: 139

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Лісниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Михайла Грушевського

08172, село Лісники, вулиця Ватутіна, 40 Києво-Святошинського району Київської області.

Адреса електронної скриньки lisnikyzoch@ukr.net

Дата останньої зміни 11 Грудня 2019

Цей сайт безкоштовний!